Oddziały Dwujęzyczne

WYNIKI EGZAMINU GIMNAZJALNEGO

Jest nam niezwykle miło poinformować wszystkie osoby zainteresowane działalnością Szkoły Podstawowej Montessori z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, że tegoroczni absolwenci oddziałów gimnazjalnych uzyskali bardzo dobre wyniki z egzaminu gimnazjalnego. Biorąc pod uwagę dziewięciostopniową skalę staninową stosowana w pomiarze dydaktycznym wskazującą pozycję jaką zajmuje wynik osiągnięty przez absolwenta na tle wyników osiągniętych przez całą badaną populację w kraju, gdzie stanin 1 – wynik najniższy, stanin 9 – wynik najwyższy, uczniowie SPM otrzymali następujące staniny w określonych obszarach egzaminu:

Część humanistyczna:
Język polski – stanin 9
Historia i wiedza o społeczeństwie – stanin 8

Część matematyczno-przyrodnicza:
Matematyka – stanin 9
Przedmioty przyrodnicze – stanin 9

Język angielski (poziom podstawowy) - stanin 8

Tym samym Szkoła znalazła się w niezwykle wąskim, elitarnym gronie najlepszych szkół z oddziałami gimnazjalnymi w kraju. Wyniki egzaminu gimnazjalnego uzyskane w Szkole Podstawowej Montessori z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale plasują ja w rankingu na drugim miejscu biorąc pod uwagę wyniki uzyskane w  szkołach rzeszowskich.

Poniżej zamieszczamy link, który pozwala na zapoznanie się z wynikami SPM i dokonanie porównań.

http://oke.krakow.pl/inf/filedata/files/wyniki_gimnazjum_18_POD.pdf

SUKCES W III BIEGU WISŁOCZYSKO PODCZAS DNI BOGUCHWAŁY

Nie samą nauką człowiek żyje, a dowodem są zdjęcia z Dni Boguchwały. Uczniowie klas drugich oddziałów gimnazjalnych uczestniczyli w III Biegu Wisłoczysko. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, a dodatkowo Kuba Srebrniak z klasy 2a wywalczył 2 miejsce w kategorii gimnazjum.

WYNIKI PODKARPACKIEGO GIMNAZJALNEGO KONKURSU CHEMICZNEGO

sowa26 kwietnia 2018 r. uczeń klasy III oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej Montessori z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale – Nikodem Oślizło brał udział w II etapie (finalnym) Podkarpackiego Gimnazjalnego Konkursu Chemicznego (nowa odsłona Sarzyńskiego Konkursu Chemicznego), w którym osiągnął wysoki wynik i zajął 7 miejsce wśród najlepszych. Konkurencja była bardzo duża, gdyż uczestnikami tego konkursu byli wszyscy tegoroczni laureaci i finaliści Kuratoryjnego Wojewódzkiego  Konkursu Chemicznego.

Mecenat nad konkursem sprawują władze samorządowe Nowej Sarzyny.

Patronat: Podkarpacki Kurator Oświaty Wydział, Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie, Urząd Miasta i Gminy w Nowej Sarzynie, PTCH – Oddział w Rzeszowie.

W KRAINIE DINOZAURÓW I MINERAŁÓW

W dniach 7-9.05 odbyła się trzydniowa wycieczka klas trzecich w Góry Świętokrzyskie. Zebraliśmy się wcześnie rano w autokarze i już za trzy godziny byliśmy na miejscu. Poniedziałkowe zwiedzane rozpoczęliśmy od kolegiaty Św. Marcina w Opatowie. Wykonany w niezwykłym romańskim stylu kościół znajduje się tam od ponad 800 lat. Następnie udaliśmy się do Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu „Krzemionki”. Krzemionki Opatowskie są pomnikiem górnictwa pierwotnego, religii neolitycznej i przyrody nieożywionej, ukazującym jak wydobywano krzemień pasiasty przed kilkoma tysiącami lat. Kolejnym punktem na naszej trasie był Bałtów. Lokalizacja parku jurajskiego jest nieprzypadkowa, bowiem powstał on w miejscu odkrycia tropów górnojurajskich dinozaurów. Ostatnim obiektem na poniedziałkowym planie było opactwo cystersów w Wąchocku, które zostało ufundowane przez biskupa Gedeona w 1179 roku.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy od wizyty w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej. Jest to nowoczesny ośrodek naukowo-badawczy w którym ciekawie spędziliśmy czas, jednocześnie znacznie poszerzając swoją wiedze w dziedzinie geologii. Dalej udaliśmy się na zamek królewski w Chęcinach. Ten jeden z najtrudniejszych do zdobycia polskich zamków był miejscem przechowywania skarbca królewskiego, domem królowych i więzieniem dla krzyżackich „vip-ów”. Następnie mieliśmy dwugodzinny trekking na Górę Zelejową, zakończony dotarciem do Centrum Neandertalczyka oraz przepięknej Jaskini Raj.

Ostatni dzień zwiedzania rozpoczęliśmy od wizyty u „Bartka” – najsłynniejszego dębu w Polsce. Następnie odwiedziliśmy Muzeum Martyrologii Wsi Polskiej w Michniowie – wieś która została doszczętnie zniszczona w czasie II wojny światowej. Ostatnim punktem na naszej trasie była Łysa Góra oraz Święty Krzyż. Jet tam najstarsze polskie sanktuarium, miejsce szczególnego kultu do XVII wieku. Wieczorem zmęczeni, ale szczęśliwi o pełni wrażeń wróciliśmy do Boguchwały. Wyjazd można uznać za naprawdę udany, który na pewno zostanie nam w pamięci. Nie tylko ze względu na zabytki które zwiedziliśmy, ale również była to nasza ostatnia wspólna wycieczka.

Kamila Kowalewska

WYNIKI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU KANGUR MATEMATYCZNY – XXVII EDYCJA

Do testu w ramach tegorocznej edycji konkursu przystąpił liczny 39-osobowy zespół uczniów z Szkoły Podstawowej Montessori z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale i Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale.

IMG_20180315_101313[1]

Miło nam poinformować, że w kategorii:

Student 

klasa III  liceum – Waldemar Świder – otrzymał wyróżnienie

klasa II liceum – Anna Kabala – otrzymała wyróżnienie

Junior

Klasa I liceum – Michał Machowski – otrzymał wynik bardzo dobry

Klasa I liceum – Aleksandra Purpura – otrzymał wynik bardzo dobry

Klasa I liceum – Marlena Franiszyn – otrzymała wyróżnienie

Kadet

Klasa VII szkoły podstawowej – Jakub Delimata –otrzymał wynik bardzo dobry

Klasa VII szkoły podstawowej – Miłosz Jachyra-otrzymał wyróżnienie

Maluch

Filip Kalandyk – otrzymał wyróżnienie

IMG_20180315_101302[1]

SERDECZNE GRATULACJE !!!

Szkolnym koordynatorem konkursu jest mgr Zofia Machnicka.

Organizatorem konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych z siedzibą w Toruniu, a Patronat Merytoryczny nad Konkursem sprawuje Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin [jak co roku] są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res z siedzibą w Paryżu.

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR gromadzi w wielu krajach świata dzieci i młodzież w różnym wieku proponując im rozwiązywanie testów matematycznych w jednej z sześciu grup wiekowych. Uczestnicy konkursu we wszystkich krajach otrzymują te same zadania wspólne dla danej kategorii wiekowej.

Ideą konkursu jest zbliżenie dzieci i młodzieży całego świata poprzez masowy udział we wspólnej zabawie matematycznej. Świadomość tego faktu jest niewątpliwie wielką atrakcją dla uczestników. W odróżnieniu od innych konkursów mających na celu wyłonienie talentów matematycznych, KANGUR ma przede wszystkim przełamać dość powszechną wśród uczniów niechęć do matematyki.

OSIĄGNIĘCIA PLASTYCZNE
WP_20180403_19_48_05_Pro

Miło nam poinformować, że Jakub Delimata – uczeń klasy 7d SPM w Boguchwale jest tegorocznym wyróżnionym w finale Konkursu „Leśne opowieści” – edycja 2018 r.

FINAŁ KONKURSU ”LEŚNE OPOWIEŚCI„, to prawie 500 prac plastycznych i ponad 70 wierszy w wykonaniu uczniów podkarpackich szkół. Taki był finał tegorocznej edycji wojewódzkiego konkursu Leśne Opowieści„. Do Szkoły Podstawowej imksWładysława Świdra w Czarnej Sędziszowskiej przyjechały reprezentacje z całego Podkarpacia. Konkurs odbył się pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

To nie jedyne osiągnięcia pozaszkolne Kuby, w roku ubiegłym udało mu się zająć 1 miejsce w konkursie plastycznym i wyróżnienie w konkursie literackim – napisał wiersz o przyrodzie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Praca plastyczna Jakuba pt. „Bażant” i inne zdjęcia z wydarzenia prezentujemy poniżej.

Zofia Machnicka
wychowawca klasy 7d

WP_20180425_12_12_59_Pro

WP_20180425_12_16_31_Pro

WYNIKI KONKURSÓW I OLIMPIAD PRZEDMIOTOWYCH W SPM

a0e75-education_logo_pictureZ przyjemnością i ogromną satysfakcją przychodzi nam poinformować o sukcesach uczniów Szkoły Podstawowej Montessori z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale w  konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

Uczniowie klasy 7d (oddział dwujęzyczny) – Jakub Delimata oraz Miłosz Jachyra zostali tegorocznymi LAUREATAMI Wojewódzkiego Konkursu z matematyki organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Opiekunem merytorycznym uczniów jest Zofia Machnicka - wychowawczyni klasy 7. – prowadząca zajęcia matematyki w języku polskim i angielskim zarówno w Liceum jak i w Szkole Podstawowej Montessori.

Z kolei Nikodem Oślizło oraz Lidia Ziobro z kl. 3b oddziału gimnazjalnego zostali FINALISTAMI Wojewódzkiego Konkursu z chemii również organizowanego przez Kuratorium. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem Pani Danuty Nowak – nauczyciela Liceum i Szkoły Podstawowej Montessori.

Nikodem Oślizło jest również tegorocznym FINALISTĄ trzeciego etapu Konkursu Kuratoryjnego z języka angielskiego. Opiekunem merytorycznym Nikodema jest nauczyciel j.angielskiego w SPM – Katarzyna Bober.

Także Klaudia Kubicka również z klasy 3b oddziału gimnazjalnego została kolejnym FINALISTĄ 3 etapu wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z języka niemieckiego. Opiekunem merytorycznym Klaudii jest Agnieszka Czarnik, nauczyciel SPM i Liceum.

Wszystkim laureatom i finalistom oraz ich rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

WYJAZD NA NARTY

19 lutego zorganizowany został wyjazd narciarski do ośrodka Chyrowa Ski koło Dukli. Uczniowie Szkoły Postawowej Montessori oddziałów gimnazjalnych i klasa 7 doskonalili swoje umiejętności narciarskie pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego i zarazem instruktorów p. Grzegorza Kowala i p. Alicji Nerc. Pogoda dopisała. Lekki mróz, słońce i przepiękne widoki oraz fajna atmosfera i dobre humory uczestników sprawiły że wyjazd moża uznać za bardzo udany.

UDZIAŁ UCZNIÓW KL.3 ODDZIAŁU GIMNAZJALNEGO W XXV SEMINARIUM „WYBRANE PROBLEMY CHEMII”

15 lutego 2018 roku dwoje uczniów kl.3 oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej Montessori z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale: Lidia Ziobro i Nikodem Oślizło mieli sposobność uczestniczyć w XXV Jubileuszowym Seminarium „Wybrane Problemy Chemii” organizowanym przez Politechnikę Rzeszowską wraz z grupą licealistów Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale.
Lidia i Nikodem to uczniowie szczególnie zainteresowani rozwojem umiejętności w zakresie nauk chemicznych, pracujący pod kierunkiem nauczyciela chemii w Liceum Ogólnokształcącym w Boguchwale i Szkoły Podstawowej Montessori w Boguchwale – Pani Danuty Nowak. Warto również przypomnieć, że Lidia i Nikodem zakwalifikowali się do III etapu wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z chemii, który odbędzie się w  przyszłym tygodniu 24 lutego 2018 r.

Seminarium było podzielone na dwie części. W części pierwszej dr inż. Anna Kuźniar poprowadziła wykład, którego tematem były „Metale wokół nas”. Tematem drugiego wykładu były „(W)dzięki chemii, czyli związki chemiczne w kosmetyczkach”, który został wygłoszony przez dr inż. Joannę Nizioł.

W części drugiej uczniowie zostali podzieleni na grupy i udali się na zajęcia laboratoryjne, gdzie pod czujnym okiem prowadzących samodzielnie wykonywali doświadczenia chemiczne. Tematami badań były m.in. „Alkacymetria”, „Polimery i tworzywa sztuczne” oraz „Chromatografia i krystalizacja – metody rozdzielania mieszanin”.

Tegoroczne, jubileuszowe XXV Seminarium cieszyło się dużym zainteresowaniem.

EKOWALENTYNKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ MONTESSORI W BOGUCHWALE

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pt. ”EkoWalentynki – czyli kochamy recykling”. W Dniu Zakochanych, 14 lutego 2018 w Szkole Podstawowej Montessori z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale będzie można wymienić zużyte baterie na słodki upominek. 
Od wielu lat w ramach „EkoWalentynek” organizatorzy akcji pragną pokazać, że podczas święta zakochanych, na to najwspanialsze uczucie, zasługuje również Ziemia. Pamiętajmy, że codzienna troska o otaczający świat jest najlepszym dowodem miłości do naszej planety. Zbiórkę baterii i  będziemy prowadzić w szkole do 22 kwietnia 2018 roku, czyli do Dnia Ziemi!
Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w akcji.
Baterie należy deponować w oznakowanym pudełku w sali grupy Montessori oraz na korytarzu obok sali nr 9 (oddziały pałacowe). Akcję koordynuje nauczyciel biologii i edukacji ekologicznej – pani Aleksandra Bernatowska – Hadała.
Przechwytywanie

PODWÓJNE ZŁOTO DLA KAROLINY WOLSKIEJ

wolska-traciak-zmp-podium-3m

W pierwszych dniach lutego 2018 roku podczas Zimowych Mistrzostw Polski uczennica oddziału gimnazjalnego 2b Szkoły Podstawowej Montessori z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale – Karolina Wolska zdobyła dwa złote medale w kategorii skoków do wody z trampoliny 1-metrowej i 3-metrowej. Karolina należy do kadry Polski, a odniesione w ostatnich dniach sukcesy stanowią szansę kwalifikacji do Mistrzostw Europy.
Jesteśmy dumni zarówno z tych godnych podziwu osiągnięć sportowych Karoliny, jak również z bardzo dobrych wyników w nauce oraz wzorowego zachowania Uczennicy naszej Szkoły.
Gratulujemy Karolinie i kibicujemy Jej w dalszym ciągu.

KLASA 7D SPM NA WYSTAWIE „LEGENDA O ŚW. WOJCIECHU Z DRZWI GNIEŹNIEŃSKICH” W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W BOGUCHWALE

Z inicjatywy naszej Pani wychowawczyni i w odpowiedzi na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale w dniu 12 grudnia 2017 r. po siódmej godzinie lekcyjnej wybraliśmy się całą klasą obejrzeć wystawę pt. „Legenda o św. Wojciechu z Drzwi Gnieźnieńskich”, która udostępniona była do zwiedzania w „Galerii Oficyna” w Rezydencji Literackiej Boguchwały. Wystawa przygotowana została przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Ekspozycja składała się z plansz, które przedstawiają historię tytułowego bohatera św. Wojciecha na tle najdawniejszych dziejów Polski. Elementem wystawy była kilkuminutowa animacja, ukazująca żywot św. Wojciecha, inspirowana opowieścią z drzwi gnieźnieńskich. Wyróżnikiem tejże wystawy był interesujący i nowoczesny sposób opowiedzenia losów człowieka, który zmienił bieg historii naszego kraju.

Uczniowie kl. 7d

WYNIKI  KONKURSU KURATORYJNEGO Z MATEMATYKI I OLIMPIADY MATEMATYCZNEJ JUNIORÓW 2017/2018

Niezmiernie miło nam poinformować, że dwóch uczniów z klasy 7d SPM – Szkoły Podstawowej Montessori w Boguchwale, przeszło do etapu wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Matematyki są nimi: Miłosz Jachyra i Jakub Delimata.

Więcej o Konkursie Kuratoryjnym z Matematyki pod linkami:

http://www.ko.rzeszow.pl/_wp/wp-content/uploads/2017/12/sp_matematyka_zakw3etap.pdf

SERDECZNE GRATULACJE !

Jednocześnie nadmieniamy, że wsponiany duet, uczniowie klasy 7d SPM Jakub Delimata i Miłosz Jachyra, uczestniczyli w XIII Olimpiadzie Matematycznej Juniorów i zakwalifikowali się do zawodów drugiego stopnia XIII OMJ.

Szczegóły dot. Olimpiady pod linkiem: https://omj.edu.pl

Nauczycielem matematyki i opiekunem uczniów jest Zofia Machnicka.

WIELKIE PODZIĘKOWANIA I JESZCZE RAZ GRATULUJEMY!
IMG_20171218_115316[1] (800x600)

KONKURSY I OLIMPIADY PRZEDMIOTOWE – AKTUALIZACJA
konkursy

Miło nam poinformować, że dwóch uczniów klasy 7d Szkoły Podstawowej Montessori z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale – Miłosz Jachyra i Jakub Delimata awansowali do do zawodów II stopnia Olimpiady Matematycznej Juniorów. Drugi etap zawodów odbędzie się 13 stycznia 2018 r.
Ci sami uczniowie również 13 stycznia 2018 r. przystąpią do trzeciego etapu (wojewódzkiego) Konkursu Kuratoryjnego z matematyki.
Do trzeciego etapu wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z chemii awansowali uczniowie klasy 3b oddziałów gimnzajalnych – Lidia Ziobro i Nikodem Oślizło. Ostatni etap konkursu  odbędzie się w lutym 2018 r.
Lidia Ziobro 12 stycznia przystąpi do II etapu Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu, zaś 20 stycznia 2018 r. do II etapu Olimpiady Biologicznej, który odbędzie się w Krakowie. Z kolei Nikodem Oślizło będzie reprezentował szkołę w trzecim, a zarazem ostatnim już etapie Konkursu Kuratoryjnego  z języka angielskiego.
Natomiast Klaudia Kubicka z klasy 3b oddziału gimnazjalnego awansowała do 3 etapu Konkursu Kuratoryjnego z języka niemieckiego. Finał konkursu odbędzie się 17 lutego 2018 r.

W styczniu 2018 r. przed uczniami Szkoły nowe wyzwania i udział w kolejnych olimpiadach przedmiotowych o tematyce przyrodniczej m.in w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej.

Za  wszystkich naszych uczniów trzymamy kciuki i życzymy im samych sukcesów w rywalizacji konkursowej.

Aleksandra Bernatowska-Hadała

MIKOŁAJKOWE WYJŚCIE DO KINA KL. 7D

We czwartek, 7 grudnia br, zaraz po trzeciej lekcji wybraliśmy się (klasa 7d SPM) pod opieką naszej wychowawczyni na mikołajkowe wyjście do kina (Multikino w Millenium Hall w Rzeszowie) na film „Listy do M 3”. Wyjechaliśmy autobusem o 10:55, następnie przeszliśmy kawałek pieszo i tym sposobem byliśmy na miejscu. „Listy do M 3” – to film wprowadzający w świąteczny nastrój, zatem jego wybór to „strzał w dziesiątkę”.
Doborowa obsada popularnych polskich aktorów odgrywa losy kilkorga bohaterów w szczególnym dniu w roku – w Wigilię Bożego Narodzenia. Bohaterowie, którym przydarzają się wyjątkowe chwile, przekonają się o potędze miłości, rodziny i wybaczania oraz wiary w to, że Wigilia to magiczny czas pełen również niespodzianek. Projekcja filmu wywołała w nas wzruszenie, radość i szczęście. Wprowadziła nas w czas radości i oczekiwania na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, na jedyny taki dzień w roku jakim jest Wigilia. Radośni i szczęśliwi, że byliśmy na tym filmie wracaliśmy powrotną drogą, snując marzenia jakie niespodzianki nam Wigilia przyniesie. Cóż, podsumowując warto było ten film obejrzeć, a tym którzy go jeszcze nie oglądali polecamy.

Uczniowie klasy 7d

Szachy w oddziałach dwujęzycznych

Lekcje szachów prowadzone są w Grupie Montessori w każdym tygodniu pod opieką wykwalifikowanego (posiadającego stosowne uprawnienia) Instruktora. Dzieci w pierwszej części zajęć poznają tajniki gry, wykonując różnorodne ćwiczenia, natomiast w drugiej części dobierają się w pary i toczą pasjonujące pojedynki. Bardziej doświadczeni szachiści dzielą się tajnikami gry z młodszymi kolegami.

Lekcje szachów prowadzone są dopiero od września, a efekty są zadziwiająco dobre. Widoczne to jest u uczniów, którzy z szachami zetknęli się dopiero w Grupie Montessori. Ośmieleni umiejętnościami uczniów zgłosiliśmy reprezentację Szkoły Podstawowej Montessori z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale do Mikołajkowego Turnieju Szachowego dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Boguchwała, który odbył się 15 grudnia w Nosówce.

Turniej rozegrany został w kategorii uczniów młodszych reprezentowanych przez trzecioklasistów: Nadia Iwińska, Filip Kalandyk, Kornelia Kret.

Grupę uczniów starszych reprezentowali uczniowie klasy 7. Dwujęzycznej: Oliwier Angerman, Kamil Angowski, Jakub Delimata, Mikołaj Salamak, Sławomir Zdunek.

Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Nasi reprezentanci świetnie rozegrali Turniej. Wyrazem tego niech będzie fakt, że z 6. pucharów, 3 przywieziono do Szkoły Podstawowej Montessori do Boguchwały.

W grupie starszej 1 miejsce i puchar zdobył Sławomir Zdunek. W grupie młodszej 2. miejsce i puchar zdobył Filip Kalandyk, zaś 3. miejsce i puchar przypadło Nadii Iwińskiej. Świetnie spisała się także Kornelia Kret, która poznaje tajniki gry w szachy dopiero od września. Pozostali uczniowie zajęli wysokie punktowane miejsca i otrzymali dyplomy. Całej reprezentacji gratulujemy zdobytych pucharów, wysokich miejsc i dyplomów.

Zbigniew Kalandyk
Prezes TPLOB

Konkursy i olimpiady przedmiotowe

Uczniowie Szkoły Podstawowej Montessori z Oddziałami Dwujęzycznymi, kontynuują tradycję udanych startów w mnogich konkursach przedmiotowych, zapoczątkowaną przez Gimnazjum Dwujęzyczne.

konkursyW bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 7d oraz oddziałów gimnazjalnych przystąpili niemal do wszystkich konkursów organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora oświaty. Obecnie przeprowadzane są już drugie etapy rywalizacji (rejonowe), dające bezpośrednie kwalifikacje do finałów.

Miejsce w finałowym starciu zapewnili sobie już uczniowie klasy 7d: Miłosz Jachyra i Jakub Delimata startujący w konkursie matematycznym.

Oczekujemy z niecierpliwością na wyniki konkursu z języka angielskiego, francuskiego i niemieckiego. Wspieramy jednocześnie uczniów przygotowujących się jeszcze do drugiego etapu konkursu z chemii.

Ponadto warto zaznaczyć, że nasi uczniowie 2 grudnia poddawali weryfikacji swoją wiedzę w rywalizacji na stopniu wojewódzkim w II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej Gimnazjalistów.

Z kolei Lidia Ziobro, uczennica oddziału gimnazjalnego – klasy 3b, reprezentuje Szkołę w Olimpiadach: biologicznej i geograficznej oraz w Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności dla Licealistów.

Za  wszystkich naszych uczniów trzymamy kciuki i życzymy im samych sukcesów w rywalizacji konkursowej.