Rekrutacja

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2021/2022

 

Szkoła Podstawowa Montessori z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale prowadzi nabór:

  • do klasy pierwszej, dzieci sześcio i siedmioletnie, na podbudowie minimum rocznego przygotowania przedszkolnego,
  • do klasy siódmej dwujęzycznej z polskim i angielskim językiem nauczania, tym samym potwierdzamy, że nadal będziemy przygotowywać uczniów klasy 7 i 8  do dalszego kształcenia w dwujęzycznym liceum.

Zainteresowanych naszą ofertą, prosimy o wypełnienie i odesłanie formularza kontaktowego.

Osoby zainteresowane, które wypełnią i odeślą formularz kontaktowy, zostaną zaproszone na spotkanie informacyjne. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji i serdecznie zapraszamy do kontaktu:

Szkoła Podstawowa Montessori z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale,
ul. Suszyckich 9, 36-040 Boguchwała; tel. 17 230 52 50
adres e-mail: spm.boguchwala@gmail.com

Facebook

Zapraszamy do zapisów!

 

Szkoła umożliwia również realizację edukacji domowej.

 

Dokumenty rekrutacyjne:

Regulamin naboru do grupy Montessori

Regulamin rekrutacji do klasy siódmej dwujęzycznej

Harmonogram rekrutacji do grupy Montessori

Harmonogram rekrutacji do klasy siódmej dwujęzycznej

Wniosek o przyjęcie do grupy Montessori

Wniosek o przyjęcie do klasy siódmej dwujęzycznej

Wniosek o przyjęcie do edukacji domowej

Zobowiązanie rodziców do przystepowania przez dziecko do rocznych egzaminow klasyfikacyjnych

 

Edukacja w Szkole Podstawowej Montessori, to pewny krok ku maturze międzynarodowej. Oddziały dwujęzyczne 7. i 8. klasy czekają na uczniów!

Badania z zakresu neurodydaktyki potwierdzają, że nauczanie w dwu językach usprawnia pracę mózgu i zwiększa osiągane przez uczniów wyniki. Uczeń w oddziałach dwujęzycznych zostaje niejako zanurzony w języku obcym, który jest równorzędnym z językiem ojczystym narzędziem pracy i komunikacji.

TPLOB zainicjowało w regionie edukację dwujęzyczną w Liceum i Gimnazjum Dwujęzycznym. Obecnie miejsce Gimnazjum zajęła Szkoła Podstawowa Montessori z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale. Szkoły te tworzą w Boguchwale silny ośrodek edukacji dwujęzycznej z kadrą legitymującą się międzynarodowymi certyfikatami edukacji dwujęzycznej (CLIL).

Szóstoklasiści i ich rodzice stoją teraz przed poważnym dylematem wyboru najkorzystniejszej ścieżki edukacyjnej prowadzącej do Liceum Dwujęzycznego a w przyszłości do równoległego kursu IB (matury międzynarodowej). Nowe prawo oświatowe kreśli następujące ścieżki edukacji dwujęzycznej:

1. Samodzielny rozwój kompetencji językowych, aby skutecznie konkurować z uczniami kształcącymi się w klasach dwujęzycznych szkoły podstawowej, a następnie zdać pomyślnie do Liceum egzamin kompetencji językowych.

2. Ubieganie się o przyjęcie do rocznego oddziału wstępnego w Liceum Dwujęzycznym, co wydłuża jednak edukację w Liceum do 5 lat.

3. Realizowanie edukacji dwujęzycznej w klasie 7. i 8. w szkole podstawowej z oddziałami dwujęzycznymi (tak jak dotychczas w Gimnazjum Dwujęzycznym).

W naszym regionie uczniowie zorientowani na edukację dwujęzyczną podejmowali naukę po szkole podstawowej w Gimnazjum Dwujęzycznym. Teraz kandydaci do nauczania dwujęzycznego w Liceum, jeszcze przed ukończeniem szkoły podstawowej stoją przed podjęciem trudnej decyzji o kontynuowaniu nauki w szkole prowadzącej edukację dwujęzyczną w klasie siódmej i ósmej.

Dotychczas Liceum tworzyło jedną klasę z polskim językiem nauczania oraz jedną dwujęzyczną z polskim i angielskim językiem nauczania. Towarzystwo Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale stworzyło specjalną ścieżkę rekrutacji kandydatów do oddziałów dwujęzycznych poprzez utworzenie Gimnazjum Dwujęzycznego, które przygotowywało uczniów do podjęcia edukacji dwujęzycznej. Reforma edukacji wytworzyła nową sytuację prawną w zakresie kształcenia dwujęzycznego. Przekształcając Gimnazjum Dwujęzyczne w Szkołę Podstawową Montessori z Oddziałami Dwujęzycznymi, w której nadal będziemy przygotowywać uczniów klasy 7 i 8  do dalszego kształcenia w dwujęzycznym Liceum.

Zarząd TPLOB