Beania

beania cOd rozpoczęcia roku szkolnego miął już miesiąc. Był to czas, który upłynął nam pod znakiem poznania nowych kolegów i koleżanek oraz nauczycieli. W dniu 4 października młodzież Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale zorganizowała dla nas – uczniów klasy pierwszej Gimnazjum Dwujęzycznego Beania. Ta bardzo ciekawie pomyślana uroczystość miała na celu wprowadzenie nas do grona społeczności szkolnej.

beania aO godzinie 17.00 siedemnastu wystraszonych „pierwszaków” zebrało się w auli budynku szkolnego i zostało powitanych przez starszych kolegów z Liceum, którzy w krótkich acz ciepłych słowach zobowiązali się do przyjęcia ich w poczet szkolnej rodziny, pod warunkiem wypełnienia kilku przygotowanych dla nich zadań.

beania bJuż czekały na nas jajka, miski i ubijaczki – rekwizyty przygotowane do pierwszej konkurencji. Polegała ona na jak najszybszym oddzieleniu żółtek od białek i ubiciu z nich piany. Jak się okazało czynność, która naszym mamom nie sprawiłaby najmniejszej trudności, dla ich pociech była nie lada wyzwaniem. O ubiciu piany na sztywno można było zapomnieć. Nasi dzielni panowie dwoili się i troili ale widać było, że nie mają żadnej kuchennej praktyki, co najwyżej w robieniu bałaganu. Następne zadanie polegało na wyłowieniu gruszek z misek pełnych wody. Jak się okazało z tym wyzwaniem bardzo dobrze poradziły sobie dziewczyny. Przy okazji zaliczyły kurs nurkowania dla początkujących. Najzabawniejszą konkurencją była bez wątpienia ta z udziałem wychowawczyni „pierwszaków” – Pani Magdaleny Bobowskiej, która z zawiązanymi oczami usiłowała nakarmić Dawida. Co zrozumiałe nasz kolega po całej tej operacji wyglądał jak roczny bobas, który właśnie zdobył pierwsze doświadczenia w samodzielnym spoczywaniu posiłków. „Kociaki” równie dzielnie poradziły sobie z wszystkimi pozostałymi konkurencjami przygotowanymi dla nich przez starszych kolegów. Po złożeniu uroczystego ślubowania My – uczniowie klasy 1a – staliśmy się oficjalnie pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Po oficjalnej części tego wieczoru odbyła się dyskoteka, która była doskonałym zamknięciem tego podniosłego i niezwykle dla nas ważnego dnia.