Zajęcia i atrakcje we Włoszech – Erasmus+

cu3Pierwszy oficjalny dzień spotkania w ramach Projektu „Be, Act, Live” upłynął naszym nauczycielom i uczniom na poznawaniu Partnerów oraz szkoły – gospodarza. Młodzież miała okazję zobaczyć doskonale wyposażone pracownie przedmiotowe a także uczestniczyć w bardzo atrakcyjnych zajęciach (m.in. z biologii i Technologii Informacyjnej). Naturalnie nie zabrakło także czasu na bliższe poznawanie wyjątkowej architektury Cerignoli, w tym na odwiedzenie miejscowego teatru.

cu t

Tematem przewodnim wszystkich zajęć realizowanych w ramach Projektu we Włoszech jest maksyma: W zdrowym ciele – zdrowy duch.
Stąd też we wtorek młodzież uczestniczyła w zajęciach tanecznych. Zadaniem uczniów z każdego z krajów partnerskich było wybranie jednego tańca, najlepiej kojarzącego się z tym państwem i zaprezentowanie go przed wszystkimi uczestnikami Projektu. Następnie młodzież z Portugalii, Włoch, Litwy, Rumunii oraz z Polski uczyła swoich kolegów podstawowych kroków, wciągając tym samym wszystkich do wspólnej zabawy. cu4
Celem nadrzędnym tych zajęć była promocja koncepcji wykorzystania tańca jako alternatywy dla tradycyjnych ćwiczeń fizycznych.
Dla nas idea ta nie jest niczym nowym – w LOB i GDB zajęcia z Tańca prowadzone w ramach sekcji wychowania fizycznego przez Łukasza Dudka cieszą się ogromnym powodzeniem. Stąd też nie może dziwić, że umiejętności młodzieży z Boguchwały wzbudziły ogólny podziw.
cu5 W czwartek z kolei wszyscy uczestnicy spotkania międzynarodowego pojechali na wycieczkę do  zamku w Trani. Dodatkową atrakcją dla naszej młodzieży były zabawy na plaży zlokalizowanej w miejscowości Margerita.