English tea party

 22 stycznia 2014 roku w Gimnazjum Dwujęzycznym w Boguchwale miało miejsce niecodzienne wydarzenie: English tea party.
Przyjęcie wzorowane na zwyczajach typowych dla krajów anglojęzycznych, zorganizowano w ramach zróżnicowanej oferty zajęć, przygotowanych dla młodzieży gimnazjalnej przez grono pedagogiczne szkoły na czas ferii zimowych.
W spotkaniu uczestniczyła społeczność Gimnazjum oraz zaproszeni goście.
Spotkanie było okazją do poznania historii herbaty oraz ogromnej roli tego napoju w kulturze wielu narodów. Stosowną prezentację tematu przedstawił nauczyciel informatyki, a prywatnie doskonały znawca kultury angielskiej i miłośnik herbaty Hashem Sk. Abul. 22 1
Ponadto młodzież Gimnazjalna pod kierunkiem pani Magdaleny Bobowskiej przygotowała cały szereg atrakcji, w których w pełni urzeczywistniono zasadę – uczenia się przez zabawę. Między innymi, uczniowie starali się przywołać jak najwięcej słów i zwrotów kojarzących się im z herbatą (oczywiście w języku angielskim), które następnie zapisywano na karteczkach i przypinano do przygotowanej uprzednio tablicy.
Jak przystało na przyjęcie w stylu angielskim nie mogło zabraknąć gorącej herbaty oraz typowych przekąsek, ciasteczek i innych łakoci.

                                        22 2
Ostatnim punktem programu była dyskoteka, której profesjonalną oprawę zapewnił Kamil Zimny – uczeń klasy II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale – pasjonat multimediów, nowoczesnej technologii i muzyki, rozwijający swoje pasje na zajęciach prowadzonych przez pana profesora Hashema.

22 st   22 4Reasumując uczniowie Gimnazjum Dwujęzycznego kolejny raz stanęli na wysokości zadania, zaprezentowali nie tylko talenty organizacyjne i językowe, okazali się także świetnymi gospodarzami, którzy przy okazji ujawnili swoje talenty kulinarne.

 Dziękujemy wszystkim uczestnikom English tea party za wspólną zabawę.