„Święta, święta, święta czas kolędowania, Święta, święta, święta narodziny Pana”

Tymi słowami wspólnie cieszyliśmy się nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia podczas naszej pierwszej szkolnej Wigilii, która odbyła się 21 grudnia. Mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole rodziców oraz młodsze rodzeństwo naszych uczniów klas I-III. Wydarzenie rozpoczęliśmy świątecznym Rock and rollem oraz występem dzieci podczas, którego recytowały wiersze o tematyce świątecznej, śpiewały kolędy i pastorałki. Następnie wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem i każdy mógł złożyć obecnym życzenia. Najprzyjemniejszą częścią był poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz wspólne rozmowy i zabawa. W trakcie poczęstunku mogliśmy podziwiać rozkwitający talent naszej uczennicy Nadii Iwińskiej, która zagrała na pianinie kolędę „Cicha noc”. W ten wyjątkowy wieczór w naszej szkole zrobiło się głośno od rozmów, zabaw i radości, których nie było końca. Najpiękniejszym akcentem spotkania był serdeczny uśmiech na twarzach wszystkich.

Maria Potoczna
Opiekun Grupy Montessori