Wycieczka klas drugich do Warszawy

W dniach 4-6 maja 2017r. uczniowie klas drugich Gimnazjum Dwujęzycznego w Boguchwale wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Głównym jej celem było zwiedzenie miejsc ważnych dla historii Polski.
1Pierwszego dnia mogliśmy zwiedzić Muzeum Historii Żydów Polskich ,,Polin’’ oraz pospacerować po Starym Mieście. Zobaczyliśmy m.in. kolumnę króla Zygmunta III Wazy, rynek Starego Miasta oraz Bazylikę Archikatedralną św. Jana Chrzciciela. Idąc w kierunku Starego Miasta przechodziliśmy też obok Pałacu Prezydenckiego.

Następnego dnia udaliśmy się do Centrum Nauki ,,KOPERNIK’’. Będąc tam mieliśmy okazję zaobserwować od strony praktycznej działanie niektórych praw fizyki i chemii dzięki wykonywanym przez nas doświadczeniom. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Pałacu w Wilanowie, który niegdyś zamieszkiwał król Jan III Sobieski i Maria Kazimiera. Następnie zwiedzaliśmy Cmentarz Powązki.
2 4

Ostatniego dnia po śniadaniu, udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Myślę, że był to najważniejszy punkt dla pasjonatów historii Polski. Podczas zwiedzania muzeum mogliśmy  bliżej przyjrzeć się codziennemu życiu Polaków w czasie okupacji hitlerowskiej, a także poznać najważniejsze fakty z historii powstania warszawskiego. Zbliżając się ku końcowi naszej podróży udaliśmy się jeszcze na Stadion Narodowy.8

Podsumowując, wszyscy uczestnicy wycieczki mogli znaleźć w niej coś wyjątkowego dla siebie, niezależnie od swoich pasji i zainteresowań. Wszyscy pomimo zmęczenia wracali do domu pełni wrażeń i z uśmiechem na twarzy.

Paulina Furtek, kl. 2a