Wycieczka klas pierwszych 4-5 maja 2017

Uczniowie klas pierwszych Gimnazjum Dwujęzycznego w Boguchwale w dniach 4-5 maja 2017 r. uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Janowa Lubelskiego.
Wyprawa na obóz surwiwalowy rozpoczęła się zbiórką na głównym przystanku autobusowym
w Boguchwale, skąd uczniowie wyruszyli autokarem o godzinie 7:30 do Janowa Lubelskiego. O godzinie 9:00 uczniowie przybyli na miejsce pobytu do Hotelu Królewskiego w Janowie Lubelskim, gdzie zostali zakwaterowani.

IMG_6587 IMG_6623

Pierwszą atrakcją jaką zaproponowali im organizatorzy był paintball. Uczniowie świetnie się bawili, aż do obiadu. Po obiedzie ze względu na niesprzyjającą pogodę (deszcz) uczniowie w świetlicy hotelu rozegrali szereg rozgrywek i zabaw. O godzinie 18:00 przyszedł czas na największą atrakcję wycieczki – off road – wyprawa samochodami terenowymi po bezdrożach leśnych, mokradłach, wzniesieniach, wydmach i bagnach. Jedno jest pewne uczniowie wrócili z tej wyprawy bez suchej nitki, ale za to szczęśliwi.
IMG_20170504_181733544 IMG_20170504_190012447

Po kolacji uczniowie wyruszyli na nocne podchody, na których rozwiązywali zagadki i łamigłówki, aby zdobyć cenną nagrodę.
Drugiego dnia wycieczki, po śniadaniu, uczniowie udali się na boisko nad zalewem w Janowie Lubelskim i rozpoczęli potyczki na „olimpiadzie” sportowej. Pod koniec czasu przeznaczonego na zabawy niestety znowu rozpadał się deszcz, co zmusiło grupę do powrotu do hotelu, gdzie w  świetlicy uczniowie rozegrali grę podczas, której nauczyli się zasad pierwszej pomocy.
IMG_6885 IMG_6744
Wycieczkę należy zaliczyć do udanych. Uczniowie aktywnie spędzili czas na świeżym powietrzu
w lasach Janowskich, z dala od telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych. Atmosfera była bardzo miła, uczniowie obu klas zintegrowali się i mimo nie do końca sprzyjającej pogody, dobrze bawili się.
Aleksandra Bernatowska-Hadała