Kategorie
Grupa Montessori Oddziały Dwujęzyczne

Psycholog w szkole

mgr Anna Bednarczyk – psycholog, terapeuta osób ze spektrum autyzmu

Najważniejszym celem mojej pracy jest wspieranie dzieci oraz ich opiekunów w tworzeniu przestrzeni do dobrego rozwoju. Dążę do jak najlepszego poznania dzieci i relacji opartej na wzajemnych szacunku i zaufaniu. Podejmujemy wiele działań aby wspierać naszych uczniów w rozwoju oraz w funkcjonowaniu w tej trudnej sytuacji epidemiologicznej. Wspólnie z uczniami poruszamy takie tematy jak wzmacnianie poczucia własnej wartości, psychoedukacja dotycząca depresji, radzenie sobie z trudnymi emocjami. Wszystkim uczniom umożliwiamy konsultacje stacjonarne oraz w formie online, dla klas VIII przygotowaliśmy warsztaty dotyczące radzenia sobie ze stresem związanym z egzaminem. W młodszych grupach prowadzimy Trening Umiejętności Społecznych aby od najmłodszych lat uczyli się poprawnych zachowań i funkcjonowania w grupie społecznej.

Co oferujemy?
  • Psychoedukacja
  • Warsztaty stacjonarne dotyczące poczucia własnej wartości, stresu, lęku
  • Konsultacje online oraz stacjonarne dla uczniów
  • Konsultacje dla rodziców
  • Trening Umiejętności Społecznych – dla uczniów klas I – III
  • Trening Zastępowania Agresji
  • Grupa wsparcia i spotkania stacjonarne dla uczniów klas VIII
  • Wsparcie dla uczniów z trudnościami, uczniów wybitnie uzdolnionych

Kategorie
Aktualności Grupa Montessori Oddziały Dwujęzyczne

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny – XXVIII edycja

Do testu w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny przystąpił 35-osobowy zespół uczniów z SPM i LOB w Boguchwale.

Miło nam poinformować, że w kategorii:

  • Maluch

Aleksandra Ciasnocha – otrzymała wyróżnienie

Filip Kalandyk – otrzymał wyróżnienie

Nadia Iwińska – otrzymała wyróżnienie

 

  • Kadet

Klasa VIII szkoły podstawowej  Jakub Delimata – otrzymał wynik bardzo dobry

Klasa VIII szkoły podstawowej  Miłosz Jachyra – otrzymał wyróżnienie

Klasa VIII szkoły podstawowej – Sławomir Zdunek – otrzymał wyróżnienie

 

  • Student 

klasa II liceum – Michał Machowski –otrzymał wynik bardzo dobry

 

SERDECZNE GRATULACJE !!!

 

Organizatorem konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych z siedzibą w Toruniu, a Patronat Merytoryczny nad Konkursem sprawuje Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin [jak co roku] są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res z siedzibą w Paryżu.

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR gromadzi w wielu krajach świata dzieci i młodzież w różnym wieku proponując im rozwiązywanie testów matematycznych w jednej z sześciu grup wiekowych. Uczestnicy konkursu we wszystkich krajach otrzymują te same zadania wspólne dla danej kategorii wiekowej.

Ideą konkursu jest zbliżenie dzieci i młodzieży całego świata poprzez masowy udział we wspólnej zabawie matematycznej. Świadomość tego faktu jest niewątpliwie wielką atrakcją dla uczestników. W odróżnieniu od innych konkursów mających na celu wyłonienie talentów matematycznych, KANGUR ma przede wszystkim przełamać dość powszechną wśród uczniów niechęć do matematyki.

Szkolnym koordynatorem konkursu jest mgr Zofia Machnicka.

Kategorie
Aktualności Grupa Montessori

Pasowanie na czytelnika

9 maja 2019 r. byliśmy gośćmi Biblioteki, w której został przygotowany specjalnie dla uczniów klas pierwszych spektakl pt. „Witajcie w naszej bajce”, w wykonaniu teatru z Krakowa. Mogliśmy wejść w magiczny świat bohaterów, znanych i lubianych bajek. Czuliśmy się również bohaterami spektaklu, dzięki interakcji aktorów z publicznością. Po tej miłej zabawie nastąpiło oficjalne pasowanie na czytelnika, czyli przyjęcie do grona czytelników biblioteki. Otrzymaliśmy na pamiątkę dyplomy i książeczki.

Teraz planujemy jaką nowa książkę przeczytamy i jaką nową książkę sami napiszemy.

Kategorie
Aktualności Grupa Montessori

Dlaczego samolot lata?

W dniu 2 kwietnia 2019 r. odbyły się w grupie Montessori poziom 2 warsztaty dotyczące lotnictwa. Poprowadzone były przez tatę naszej uczennicy Pana Daniela. Dzieciom zaprezentowane zostały różne modele samolotów, z którymi później uczniowie mogli zapoznać się z bliska. Podczas prezentacji multimedialnej uczniowie dowiedzieli się jaka jest zasada działania silnika w samolocie. Dzieci poznały różne ciekawostki dotyczące latania. Miały okazję dowiedzieć się również na czym polega praca mechanika lotniczego.

Na zakończanie spotkania uczniowie otrzymali pamiątkowe odblaskowe breloki oraz wykonali samodzielnie papierowe modele samolotu.

Kategorie
Aktualności Grupa Montessori

Przedstawienie teatrzyku kukiełkowego – „Królowa śniegu”

W piątek 22 marca, dzieci z grup Montessori poziom 2 i 3 uczestniczyły w przedstawieniu teatrzyku kukiełkowego, które zaprezentowane zostało w naszej szkole. Przestawiona została baśń „Królowa śniegu” z wykorzystaniem ręcznie wykonanych kukiełek. Baśń przypomniała dzieciom o wartościach takich jak przyjaźni, szacunek i dobro, które tkwi w każdym człowieku. Stanowi ona również lekturę szkolną omawianą w naszej szkole.
Po przedstawieniu zostały wykonane pamiątkowe fotografie.

Kategorie
Aktualności Grupa Montessori

Warsztaty żywieniowe

W naszej szkole 5 marca 2019 r. mieliśmy przyjemność gościć panie dietetyk, z których jedna z pań jest mamą uczniów naszej szkoły. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się jakie są najważniejsze zasady żywieniowe: jak często spożywać posiłki, co powinno wchodzić w skład każdego dania. Opisując piramidę żywienia podkreślały jak ważny jest ruch i sport. Nie zabrakło również dyskusji o ilości spożywanych słodkości i napojów.

W części kulinarnej dzieci przygotowywały musy i koktajle owocowo-warzywne. Prowadzące panie pomagały w gotowaniu, podpowiadały jak łączyć składniki. Powstałe posiłki wyglądały i smakowały naprawdę bardzo dobrze. Dzięki takiemu sposobowi przygotowywania dzieci zjadły m.in. jarmuż i seler.

Na pożegnanie dzieci otrzymały pamiątkowe certyfikaty uczestnictwa w warsztatach.

Praktyczna wiedza i umiejętności zdobyte podczas zorganizowanych w naszej szkole warsztatów na pewno pomogą dzieciom teraz i w przyszłości dokonywać dobrych wyborów żywieniowych, co przyczyniać się będzie do polepszenia jakości ich zdrowia oraz samopoczucia.

 

Kategorie
Aktualności Grupa Montessori

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy w grupach Montessori – 5 luty 2019 r.

 

Kategorie
Aktualności Grupa Montessori

Dzień babci i dziadka

Dzień babci i dziadka w grupach Montessori – 22 styczeń 2019 r.

Kategorie
Aktualności Grupa Montessori

Przestawienie dla grup Montessori

Nie ma tego złego….

Nagle z baśni uciekły wszystkie złe charaktery. Dlaczego? Bo uznały, że są niedocenione, nikt ich nie lubi, a dzieci ciągle zachwycają się księżniczkami i rycerzami. Tak w skrócie można opisać treść małej sztuki pt. „Nie ma tego złego”, którą w piątek (11.01.2019) wystawiły  dla naszych uczniów studentki drugiego roku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Przebierając się w barwne kostiumy przeniosły nas w świat popularnych baśni takich jak: Szewczyk Dratewka, Jaś i Małgosia, Królewna Śnieżka, Czerwony Kapturek. Okazało się, że bohaterowie baśni wcale nie byli zachwyceni faktem iż od dzisiaj będą żyć bez obecności smoka, Baby Jagi, Złej Królowej czy wilka. Jednak każda postać jest ważna i nadaje wyjątkowy charakter opowieści. Było nam bardzo miło gościć wśród nas przyszłych pedagogów i nauczycieli. Dzięki nim w naszej szkole zrobiło się bajkowo i bardzo wesoło.

Maria Potoczna

Kategorie
Aktualności Grupa Montessori Oddziały Dwujęzyczne

Wigilia szkolna

Jasełka i wigilia szkolna w grupach Montessori

 

Wigilie szkolne w oddziałach dwujęzycznych