Archiwa kategorii: Bez kategorii

Dzień gier planszowych w grupach Montessori

31 maja w dzień poprzedzający Dzień Dziecka uczniowie świętowali biorąc udział w zającach gier planszowych, które zorganizowane zostały we współpracy z zaproszonym gościem – mamą uczennicy z grupy Montessori 3. Uczniowi poznawali nowe, bardzo ich interesujące gry. Taką formę spędzania czasu docenili jako bardzo dobry pomysł na zabawę z przyjaciółmi i rodziną. Gry wymagały również działania zespołowego, dzięki czemu były okazją do integracji grupy. Gry planszowe rozwijają umysł i wyobraźnię, uczą grać fair play, okazały się świetną rozrywką.

Szkolne spotkanie opłatkowe

so1Staraniem Samorządu Uczniowskiego, cała społeczność szkolna GDB, spotkała się 22 grudnia na symbolicznej Wigilii. Młodzież zaprezentowała oryginalnie pomyślane jasełka, które wraz z kolędami, życzeniami i tradycyjnymi potrawami, wprowadziły doskonale wszystkich w świąteczny nastrój.
so2 so3

Szlachetna Paczka

paczka1aaa10. grudnia 2016 roku, uczniowie Gimnazjum Dwujęzycznego oraz Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, wzięli udział w tegorocznym finale Szlachetnej Paczki. Przez tydzień samorządy uczniowskie zbierały datki na zakup automatycznej pralki, artykułów spożywczych, środków czystości i odzieży. paczka1aaDzięki zaangażowaniu uczniów oraz wsparciu nauczycieli i pracowników Szkół udało nam się zebrać pieniądze na zakup nowej pralki! Tym samym spełniliśmy jedno z największych marzeń pani Anny, która posiadała tylko pralkę „Franię”. Oprócz tego podarowaliśmy pani Annie to, co niezbędne, czyli artykuły spożywcze, środki czystości, ciepłe ubrania i dodatkowo inne drobne prezenty.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję pomagania innym poprzez wpłacanie pieniędzy, bądź przynoszenie potrzebnych rzeczy. paczka1aDzięki połączeniu sił dwóch Szkół niemożliwe stało się możliwe i sprawiliśmy, że te święta będą dla kogoś radosnym przeżyciem. Razem możemy więcej!
Brygida Kliś – przewodnicząca SU LOB

Pobyt włoskich uczniów w Boguchwale dobiegł końca

Młodzież ze szkoły partnerskiej z miejscowości Cerignola we Włoszech, goszcząca u uczniów Liceum i Gimnazjum Dwujęzycznego w Boguchwale, uczestniczyła w minionym tygodniu w wielu ciekawych wydarzeniach. Pomysłów na oryginalne spędzenie wolnego czasu było w zasadzie tyle ilu uczestników wymiany. Nasi uczniowie wybierając określone aktywności kierowali się zarówno własnymi preferencjami jak i ich potencjalną atrakcyjnością dla goszczonego u siebie partnera. Nie zabrakło zatem kręgli, ścianki wspinaczkowej, wspólnych zakupów i wieczorów spędzanych w gronie znajomych. Przy okazji Włosi poznawali naszą małą ojczyznę, lokalną kuchnię i zwyczaje.
   DSC_0542 (1) IMG_0617
IMG_2839 IMG_2838
Kontakt z rówieśnikami z Włoch to także dobry sposób na ukazanie uczniom różnic ale i podobieństw kulturowych występujących między nimi.
20161201_134056 image1
Włoscy partnerzy w czasie pobytu w Polsce poznali liczne atrakcje turystyczne Rzeszowa i okolic w tym skansen w Kolbuszowej i Łańcut, zwiedzili także Kraków oraz Auschwitz- Birkenau.
IMG_20161129_141829 IMG_20161129_132207
               IMG_20161129_142906 IMG_20161129_142022
IMAG0562 IMAG0561

wł3wł1

Wierzymy, że wszyscy nasi goście zabrali ze sobą wyłącznie ciepłe wspomnienia, pomimo towarzyszącej im wyjątkowo chłodnej a nawet śnieżnej aury.

Wymiana przyjacielska Cerignola-Boguchwała

DSC_0960W dniach 16-23 maja 2016r. uczniowie Gimnazjum Dwujęzycznego oraz Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale goszczą kilkunastu uczniów ze szkoły partnerskiej we Włoszech (Cerignola). W czasie pobytu w Polsce włoscy goście uczestniczyli już w dwóch całodziennych wycieczkach krajoznawczych oraz w innych zorganizowanych przez nauczycieli i uczniów atrakcjach, których celem było ukazanie specyfiki Podkarpacia, ze szczególnym naciskiem na Boguchwałę i okolice. Włoscy partnerzy mieszkają u uczniów, którzy w listopadzie 2015r. byli ich gośćmi. DSC_0962Takie rozwiązanie sprzyja poznawaniu kultury, mentalności i sposobu bycia przedstawicieli innych nacji, przyczynia się również do doskonalenia umiejętności posługiwania się językiem obcym (oficjalnym językiem komunikacji w trakcie wymiany przyjacielskiej jest język angielski).
Pobyt przyjaciół z włoskiej szkoły partnerskiej w Boguchwale jest istotnym doświadczeniem dla wszystkich, tak uczniów jak i nauczycieli.
DSC_0966 DSC_1027

DSC_1028DSC_1038

Przyjęcie pożegnalne (Erasmus+)

m1Tradycją spotkań międzynarodowych w ramach projektu „BE, ACT, LIVE: Being aware, Discovering the Quality of Life, Acting for Living” są przyjęcia pożegnalne.
Z wielką fetą żegnano wszystkich uczniów i nauczycieli w Rumunii i we Włoszech. Nie może zatem dziwić, że także społeczność Gimnazjum Dwujęzycznego i Liceum w Boguchwale postanowiła hucznie podziękować partnerom za obecność i wspólnie spędzony czas.
m1cFarewell Party otwarły popisy naszej uzdolnionej młodzieży – taneczny występ Kamilii Rogalii oraz zespołu muzycznego.
Już pierwsze takty muzyki porwały do tańca naszych południowych partnerów z Włoch, którzy swoim entuzjazmem zarazili wszystkich. Zabawa i ogólna wesołość trwały do późnej nocym1b.
Niestety nieubłaganie nadchodząca sobota oznaczała czas indywidualnych pożegnań i wyjazdów.
Wierzymy, że pobyt w Boguchwale na długo zapisze się w pamięci naszych drogich Gości, a nawiązane przyjaźnie będą kwitły mimo dzielącej nas odległości.
m1a piątek podsumowanie

Nabór na rok szkolny 2015/2016 rozpoczęty

Przypominamy wszystkim kandydatom ubiegającym się o przyjęcie do Gimnazjum Dwujęzycznego w Boguchwale na rok szkolny 2015/2016 o ważnych datach zawartych
w Terminarzu rekrutacji:

  • Składanie podań i kserokopii świadectw ukończenia klasy piątej (oryginał do wglądu)
    – do 30 kwietnia 2015 roku

Formularz można pobrać ze strony Gimnazjum (zakładka Rekrutacja) lub otrzymać go w Sekretariacie Szkoły.

  • Sprawdzian uzdolnień kierunkowych – 21 maja 2015 r., godz. 14.00

Beania 2014

W czwartek 18 września 2014r.uczniowie klasy drugiej w sposób uświęcony tradycją przyjęli swoich nowych kolegów w szeregi społeczności Gimnazjalnej. Beania2014-4 Beania upłynęły pod znakiem humoru i dobrej zabawy. Organizatorzy  obmyślili cały szereg niezwykłych konkurencji, w których poddali próbie talenty i odwagę pierwszoklasistów. Zwieńczeniem spotkania była dyskoteka szkolna.Beania2014-3